Water-Studio Shop Pro
LOGI SISSE
Kasutajanimi
Parool
Unustasin parooli
Otsi  


Tootekataloog  
Kohvimasinad
Kohvioad
Jaapani tee
Valge tee
Disainitee
Yerba Mate tee
Feng Shui Tee
Nõud ja aksessuaarid
Kohvisiirupid
Taiwani tee
Oolong Tee
Maitsekohvid
Must Tee
Aromatiseeritud must tee
Rooibos & Honeybush
Roheline tee
Aromatiseeritud roheline tee
Aromatiseeritud valge tee
Taimetee ja puuviljatee
Pu Erh Tee
Professionaalsed teed
Kalebassad ja bombillad

Avaleht :: Valge tee

[1]
suurendada...
suurendada...
China Pai Mu Tan (Valge Pojeng) - Hiina valge tee
   

pane ostukorvi
hind: 2.4 EUR

Pai Mu Tan (Valge Pojeng)

Pakend: 25g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

China Pai Mu Tan

See tee kannab Hiina ühe kõige ilusama lille: valge pojengi nime. See valge tee koosneb teepõõsa ladvapungast ja kahest noorest võrsest. Käsitsi ja ainult kevadel korjatud tee annab tõmmisele kahvatu-oranži varjundi. Toodetakse eranditult Fujiani provintsis, aga oma nime võlgneb ta lillele, mille kuju võtavad teelehekesed peale eriliselt töötlemist. Teelehed, mida on kuivatatud mitte sooja, vaid öiste mäetuulte külma õhuga, jäävad suurteks ja lahtisteks ega sisalda teiini ja taniine. Väga värske maitse, tuhmuva magusa noodi ja elava järelmaitsega ľ need on selle joogi iseärasused, millele hiinlased lisavad täiusliku maitse saamiseks roosi ja krüsanteemi kuivatatud õielehti. Väga tähtis on selle tee õige valmistamine: vee temperatuur peab olema 60-70 C░ vahel, keeta tuleb 12-15 minuti jooksul, juua tuleb ilma lisanditeta.

Aga oma võidukäiku alustas valge tee täiesti juhuslikult. Hiina imperaator Chen Nan, kes oli asjaarmastajast teadlane ja botaanik, oli hügieeni pärast lausa arust ära ja jõi ainult keedetud vett. Niisiis, ükskord mugavalt aias teepõõsa varjus istudes ja järjekordselt keedetud vee joomise kasulikkusest mõeldes, ei pannud ta tähele, kuidas tema poole lendasid mõned teelehekesed. Juhuslikult tassi sattunud lehekestest valmis imperaatorit vaimustanud jook, mis kustutas janu ja lisas reipust. 2737 e.m.a. soovitati selle juhtumi tulemusena tungivalt kõigil Taevaaluse alamatel hakata teed seespidiselt tarvitama. Ja nii on juba oma päritolult õilsa toiduaine ajalugu viis tuhat aastat.
Kõige tuntumad valge tee sordid on Pai Mu Tan, mida kutsutakse ka "valge pojeng", mis koosneb teepõõsa noortest võrsetest ja pungadest, mis meenutavad kuivatatuna valgete lillede säravaid õienuppe ja Yin Zhen , üks maailma kallimaid teesorte, mis sai oma nime "hõbedased nõelad" täiesti teenitult, sest tema kaunid võrsed sarnanevad hõbedaste otstega nooltega.[1]
Ostukorv  
Tühi


Uudised  Küsitlus  
Millist kohvi te ostate?[ Tootekataloog | Ostukorv | EEK või EUR | Hinnakiri | Registreeru ]

Coffeetea.info 2005-2011