Water-Studio Shop Pro
LOGI SISSE
Kasutajanimi
Parool
Unustasin parooli
Otsi  


Tootekataloog  
Kohvimasinad
Kohvioad
Jaapani tee
Valge tee
Disainitee
Yerba Mate tee
Feng Shui Tee
Nõud ja aksessuaarid
Kohvisiirupid
Taiwani tee
Oolong Tee
Maitsekohvid
Must Tee
Aromatiseeritud must tee
Rooibos & Honeybush
Roheline tee
Aromatiseeritud roheline tee
Aromatiseeritud valge tee
Taimetee ja puuviljatee
Pu Erh Tee
Professionaalsed teed
Kalebassad ja bombillad

Avaleht :: Roheline tee

[1] [2] [järgmine]
suurendada...
suurendada...
Hiina Roheline Draakon - China Green Dragon
   

pane ostukorvi
hind: 2.25 EUR

Hiina Roheline Draakon - Roheline tee

Pakendis: 50g pakendis.

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Roheline tee Yunnani provintsist, Hiina, kevad. Lainetav, kerge roheline leht ja värske ja tugev maik.

Valmistamine: 15-18 g/l.
Veetemperatuur 70-80°C.
Valmistamisaeg: 2-3 min.


suurendada...
suurendada...
China Lung Ching (Draakoni Kaev)
   

pane ostukorvi
hind: 3.5 EUR

China Lung Ching (Draakoni Kaev) - Hiina roheline tee

Pakend: 50g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Lung Ching (draakonite kaev või draakoni kaev) – kõige kuulsam Hiina roheline tee. Lung Chingi valmistatakse erinevates Hiina provintsides, kuid arvatakse, et see «põlvneb» Zhejiangi provintsist ja valmistati esmakordselt teelehtedest, mis korjati Xi Hu järve lähistelt kloostri istandustelt. Seega valmistatakse kõige paremat Lung Ching teed just selles piirkonnas ja nimetatakse Xi Hu Lung Ching . Selle tee, nagu ka kogu ümbruse nimi, kus see kasvab, on seotud legendiga, vastavalt millele inimesed, kes kaevasid siin kaevu, leidsid maa seest suure draakonikujulise kivi.

Lung Ching kuulub kevadteede hulka , mille puhul on kõige hinnalisem nende pungade varajane korje, millel on lehed oma nina juba pungadest välja pistnud. Kõiki operatsioone teostatakse käsitsi, need nõuavad suuri kogemusi ja ettevaatlikkust. Noorte õrnade teelehekeste sorteerimise, kokkukeeramise ja kuivatamise protsessist tuleb täpselt kinni pidada. Kõrgesordilisest Lung Chingist saab läbipaistva tee, millel on smaragdikarva õrn värv, orhidee tugev aroom ja värske küllastunud maitse. On mikroobide- ja vähivastase, toniseeriva ning immuunsüsteemi tugevdava toimega.

Lung Ching tee maitse ja ilu nautimiseks kasutatakse läbipaistvaid pokaale. Tee valatakse üle ligikaudu 85°C veega ja kaetakse kaanega, mis võetakse tee «lämbumise» vältimiseks ühe minuti pärast ära. Lung Ching teega tuleb peenetundeliselt ümber käia. Unikaalse aroomi säilitamiseks ei tohi seda tugevalt keeta ning maitse nautimiseks tuleb seda juua aeglaselt, väikeste lonksudega. Kuid need, kellel polnud tee valmistamisele kulutatud ajast ega tähelepanust kahju, saavad selle eest täiel määral tasutud, mitte ainult teejoomise ajal, vaid ka pärast seda. Tee jätab suhu kordumatu aroomi ja magusa «maitse meenutuse».


suurendada...
suurendada...
Hiina Sencha - Roheline tee
   

pane ostukorvi
hind: 2 EUR

Hiina Sencha - Roheline tee

Pakendis: 50g pakendis.

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Senchat toodetakse põhiliselt Hiina turu jaoks. See on aurutatud roheline tee. Tootmine tähendab värskete roheliste tee lehtede venitamist, rullimist ja kuivatamist.

Valmistamine: 15-18 g/l.
Veetemperatuur 70-80°C.
Valmistamisaeg: 2-3 min.


suurendada...
suurendada...
Formosa Pi Lo Chun – Taiwani Pi Lo Chun «Kevade smaragdist spiraalid»
   

pane ostukorvi
hind: 3.5 EUR

Formosa Pi Lo ChunTaiwani Pi Lo Chun «Kevade smaragdist spiraalid»

Pakend: 50g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

See roheline tee on pärit Zhejiangi provintsist. Tavaliselt korjatakse seda hommikul kella 5-st kuni kella 9-ni, kella 9-st kuni kella 15-ni sõrmitsetakse ja sorteeritakse, alates kella 15-st õhtuni kuivatatakse ja samal ajal keeratakse lehed käsitsi kokku. Öö saabudes on tee juba valmis. Pi Lo Chunil on kordumatu, peaaegu mesine aroom, teelibled on keeratud peenikesteks spiraalideks, lehekesed on mõlemalt poolt kaetud õrnade udemetega. Teest valmistatud tõmmisel on läbipaistev, smaragdikarva õrn värv, tugev aroom ja värske, külluslik maitse. Sellel teel on suurepärane toniseeriv toime. Tee toetab energeetilist toonust ja alandab kolesteriini sisaldust veres. Pi Lo Chuni Taiwani variandil on väiksemad lehed ja magusam tõmmis. Selle tee valmistamiseks sobivad ainult noored teelehekesed ja pungad. 50000 – 60000-st sellisest lehekesest ja pungast saab kõigest ühe kilogrammi valmis teed, millega on seletatav ka selle kõrge hind.

Selle tee nime saab tõlkida kui «kevade smaragdist spiraalid» või «smaragdsinine kevad». Erinevad tõlkevariandid ei ole tingitud mitte ainult hieroglüüfilisest alltekstist, teemassi välimusest, vaid ka rahvapärimustest. Roheliste teede ravijõud on teede nimetustes alati erinevalt peegeldunud. Nii saab Pi Lo Chuni teed mõista ja tõlkida erinevalt, saades teada ühe Hiina rahvapärimustest. Elas kord Dun Tin Hu järve läänepoolsel kaljusel kaldal Pi Lo nimeline talutüdruk. Tal oli lummav hääl, ja kui see kõlas, tundus, et loodus ümberringi jäi tema laulmist või juttu kuuldes vait. Tema laul puudutas A Sian nimelise mägedes oma sõjakunsti harjutava nooruki südant. Juhtus nii, et tüdruku häält kuulis ka järve peremees, Veedraakon. Kuulas ja otsustas neiu endale naiseks võtta ning hakkas ümberkaudsete külade elanikele peale käima, et need talle tüdruku naiseks annaksid. Inimestel oli väga kibe seda kuulata. Inimeste kannatusi nähes otsustas julge nooruk draakoniga võitlusesse asuda.

Draakon sai nooruki odast surma, kuid ka A Sian suri saadud haavadesse, ja tema hing hõljus maa ja taeva vahel. Toodi siis A Siani hingetu keha Pi Lo majja. Miski ei suutnud kangelast elule tagasi tuua. Meeleheitel tüdruk lahkus talvisest unustusest ärkavatesse kevadistesse mägedesse ja sattus kohta, kus tema armastatu oli veekoletisega võidelnud. Just sellel ajal tärkasid seal teepõõsaste esimesed smaragdrohelised lehekesed. Neid nähes tundis Pi Lo, et A Sian vajab nende teepõõsaste jõudu. Korjanud mõned teelehed, peitis Pi Lo need oma rinnale ja tormas tuulena koju tõmmist valmistama. Sellest päevast alates valmistas ta kuu aja jooksul igal hommikul teed, mis taastas esialgu A Siani keha ja seejärel tunded. Kui A Sian muutus tugevamaks, istutas ta koos Pi Loga teepõõsad majale lähemale ja hakkas nende eest hoolitsema, koristades igal varakevadel teesaagi, mida hakati rahva seas unustamatute sündmuste mälestuseks nimetama Pi Lo Chun – Kevade Tärkav Rohelus.

Valmistatakse 70°-80°C juures
Teelehed visatakse kuuma vette (mitte ei valata keeva veega üle).  Teelibled tantsisklevad vees.
1. tõmmis – peen aroom, kerge värv.
2. tõmmis – kangem maitse, erksam värv, tugevam aroom.
3. tõmmis – pisut kollakas värvus, tugev aroom, magus maitse.

suurendada...
suurendada...
Japan Matcha – Jaapani tseremoniaalne tee
   

pane ostukorvi
hind: 16 EUR

Matcha – Jaapani tseremoniaalne tee

Pakend: Purk 40g

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Matcha – see on pulbriks hõõrutud roheline tee, mida kasutatakse Jaapani teetseremoonia ajal. Arvatakse, et Matcha on segu erinevates istandustes kasvatatud erineva värvi, maitse ja aroomiga Gyokuro teesortidest. Kuid see pole üldsegi nii.
Matchat kasvatatakse samuti nagu Gyokurot, kuid töötlemisviis on erinev – lehti kuivatatakse tervelt, eelnevalt peenestamata ning seejärel eemaldatakse neist leherootsud ja lehed. Sellise staadiumi teed nimetatakse Tencha. Veidi enne teetseremoonia algust hõõrutakse Tencha pulbritaoliseks ja nii saadaksegi Matcha. Tee valmistamisel Matchat ei keedeta, vaid klopitakse spetsiaalse pärjakese – chaseniga. Juuakse ära mitte ainult tõmmis, vaid ka teelehepulber. Vastavalt pulbri kontsentratsioonile võib Matchast valmistada paksu (coi-tja) või vedela (usu-tja) konsistentsiga teed. Esimest kasutatakse eranditult teetseremoonia ajal, teist võib valmistada kustahes. Matchat kasutatakse "teejäätise", jäätee ja kokteilide valmistamisel. Üks tassitäis Matcha teed asendab 10 tassitäit tavalist rohelist teed, tänu temas sisalduvale suurele antioksüdantide kogusele soodustab ta kõhnumist. Ühe teeportsjoni valmistamiseks läheb vaja ligikaudu 1,5 g pulbrit.

 

suurendada...
suurendada...
Japan Bancha - Jaapani roheline tee
   

pane ostukorvi
hind: 2.9 EUR

Japan Bancha

Pakend: 50g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Jaapani roheline igapäevatee. Reeglina kasutatakse seda teesorti riigisiseselt ja eksporditakse väga harva. Seda teed korjatakse kolmanda korje lehtedest (august). Selle tee valmistamiseks kasutatakse Sencha teepuu jäiki lehti (need lehed, mis jäävad alles peale "Sencha" tee valmistamiseks vajalike lehtede korjamist). Bancha ei ole nii magus nagu Sencha, selle maitse võib tunduda mage. Kuid tänu neutraalsele maitsele on seda teed väga kerge juua ja seda ka suurtes kogustes. Paljud inimesed eelistavad päeva jooksul juua just Bancha teed. Sellel teel on mahe maitse, tõmmis on kahvatukollast värvi. Nii Bancha kui ka Sencha sisaldab vähe kofeiini ja taniini. Teed valmistatakse kuni 90°Ñ-ni jahutatud allikaveest või filtreeritud veest, tõmbamisaeg 1-2 min.suurendada...
suurendada...
Japan Gen Mai Cha - Jaapani roheline tee
   

pane ostukorvi
hind: 2.9 EUR

Gen Mai Cha

Pakendis: 50g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Gen Mai Cha – võimalik, et see on Jaapani teedest kõige eksootilisem. Seda segatakse röstitud töötlemata riisiga ja väikese koguse popkorniga. On küllastunud ja meeldiva aroomiga. Gen Mai Che teetõmmis on rohelist värvi, kuid segu koostisesse kuuluv riis lisab tõmmisele hägusust ja tihedust. Paljudel inimestel assotsieerub selle tee välimus supiga. Gen Mai Cha on väga toitev. Põhimõtteliselt võib Gen Mai Cha asendada kerget hommikueinet. Valmistatakse kuni 90 °Ñ-ni jahutatud allikaveest, lastakse 2-3 minutit tõmmata.suurendada...
suurendada...
Japan Gyokuro Asahi - Jaapani roheline tee
   

pane ostukorvi
hind: 5.75 EUR

Japan Gyokuro Asahi - Jaapani roheline tee

Pakend: 25g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Japan Gyokuro Asahi tähendab «kallihinnaline kaste» või siis kuulus Jaapani Pärlikastetee Sindzuoka prefektuurist. Selles tees on ühendatud Jaapani teede parimad raviomadused, millest mõned on omased ainult sellele teele. See saavutatakse erilise kasvatamise ja valmistamise tehnoloogiaga. Gyokuro teelehti korjatakse ainult kord aastas - aprilli lõpus - mai alguses, vastavalt imperaatori meetodile, mille kohaselt korjatakse ära ainult lehepungad, ja kui seda võimaldab kvaliteet, siis ka esimene leht. Teada on veel see, et saagi koristamise künnisel (10 -12 päeva jooksul) kaetakse teeistandused tumeda kilega. Sellel perioodil lehtedesse kogunenud klorofüll annab koos teiste komponentidega sellele teele unikaalse võime puhastada peaaju veresooni ning samuti kogu vereringesüsteemi. Jaapanlased kutsuvad Gyokurot "geeniuste teeks". Ilusad erkrohelised teenõelakesed avanevad tõmmises väikesteks lehekesteks, andes sellel küllastunud smaragdvärvi. Just puudriks peenestatud Gyokurot kasutatakse Jaapani "Tjanoju" teetseremoonia eriti pidulikel puhkudel. Tee valmistamisel tuleb kindlasti kasutada allikavett või vett, mis on hoolikalt filtreeritud, ja mida jahutatakse peale keemaajamist 2-3 minuti jooksul 85-90°Ñ-ni. Suure küllastatuse tõttu on seda teed tühja kõhuga parem mitte juua.suurendada...
suurendada...
Japan Kukicha - Jaapani roheline tee
   

pane ostukorvi
hind: 3 EUR

Japan Kukicha

Pakend: 50g pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Seda haruldast teed toodetakse ainult Jaapanis. Sõna "Kuki" tähendab Jaapani keeles "tüvi, vars", niisiis räägib nimi iseenda eest. Kukichat valmistatakse kahe teepuuliigi vartest: Sencha ja Gyokuro ning samuti väikeses koguses Sencha klassikalise rohelise tee lehtedest. Varte kahvaturoheline ja teelehtede intensiivne roheline värv loob imetlusväärselt kauni kontrasti. Leheteega võrreldes on Kukichal värskem, peenem aroom, kuid tema maitse võib tunduda teravavõitu. Kuigi see tee on valmistatud teepuuu vartest, ei tähenda see sugugi seda, et tegemist on madalasordilise teega. Tee valmistamisel tuleb kasutada vett, mida on peale keetmist jahutatud 90°Ñ-ni. Ühe liitri vee kohta piisab 10-11 g Kukicha teest. Tõmbamisaeg – mitte üle 2. minuti.suurendada...
suurendada...
China Jasmine Chung Hao
   

pane ostukorvi
hind: 3.2 EUR

China Jasmine Chung Hao

Pakendis: 50 g

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

ROHELINE TEE – OSTA SIIT

Hiina kõrgema kvaliteediga roheline jasmiinitee. Ebatavaline nimetus Chung Hao tähendab tõlkes hiina keelest «kevadised udemed». Seda teed korjatakse varakevadel, kui noortel värsketel võrsetel on eriti peen aroom ja need on kaetud õrnade udemetega. Teelehekesi kuivatakse hoolikalt ja segatakse jasmiini lumivalgete õiepungadega, tänu millele need imavad hõrgu lillearoomi endasse.
Jasmiin toodi Hiinasse Lähis-Idast peaaegu kaks tuhat aastat tagasi ja jasmiiniteede ajalugu on juba aastasadade pikkune. Tänapäeval on nende lilleõite kroonlehtedega aromatiseeritud teesordid muutunud teekunsti klassikaks. Jasmiiniõitega rikastatud rohelise hiina tee mitmekesisuse juures on Chung Hao üks parimatest.
Jasmine Chung Hoa harmooniline bukett on täidetud kevadise värskusega. Valminud jook on aromaatne, õhuline, maheda lillemaitsega.

Valmistamisviis:
Tee kogus: 15-18 g/l
Vee temperatuur: 75-85 °Ñ
Valmistamise aeg: 2-3 min
Värvus tassis: tumekollane


 

[1] [2] [järgmine]
Ostukorv  
Tühi


Uudised  Küsitlus  
Millist kohvi te ostate?[ Tootekataloog | Ostukorv | EEK või EUR | Hinnakiri | Registreeru ]

Coffeetea.info 2005-2011