Water-Studio Shop Pro
LOGI SISSE
Kasutajanimi
Parool
Unustasin parooli
Otsi  


Tootekataloog  
Kohvimasinad
Kohvioad
Jaapani tee
Valge tee
Disainitee
Yerba Mate tee
Feng Shui Tee
Nõud ja aksessuaarid
Kohvisiirupid
Taiwani tee
Oolong Tee
Maitsekohvid
Must Tee
Aromatiseeritud must tee
Rooibos & Honeybush
Roheline tee
Aromatiseeritud roheline tee
Aromatiseeritud valge tee
Taimetee ja puuviljatee
Pu Erh Tee
Professionaalsed teed
Kalebassad ja bombillad

Avaleht :: Pu Erh Tee

[1]
suurendada...
suurendada...
Mini Puerh Tuo cha
   

pane ostukorvi
hind: 4.5 EUR

Pressitud hiina eliittee

Pakend: 10 tk pakendis

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

Puerh Mini Tuo Cha – OSTA SIIT

See Yunnani provintsist pärit must hiina tee on linnupesa kujuline. Tuo cha valmistamisel kasutatakse täiskasvanud suviseid teelehekesi «omas mahlas». Algul need peenestatakse, edaspidi toimub auruga töötlemine ja pressimine. Seejärel toimub pressitud teevormide kuivatamine pidevalt muutuvate temperatuurirežiimide juures. Seda sorti iseloomustab erakordselt küllastatud teetõmmis. Rasvase lihatoidu söömisel võtab see tee ära raskustunde kõhus. Rasvade lahustamisvõime poolest ei ole sellele teele võrdväärset. Tee keeratakse valgesse filter-paberisse. Keetmisel eraldub paber vormi küljest. Üks Tuo cha vorm pannakse teekannu ja valatakse keeva veega üle. Võib juua piima ja suhkruga.
Värv: tumepunane
Aroom: magus, mahe
Maitse: küllastatud, magusavõitu
Valmistamine: Võtke ühe väikese vormi kohta 150-200 ml vett. Veetemperatuur 100°Ń. Valmistamisaeg – 5 min. Kasulike omaduste tugevdamiseks võib veidi keeta. Võib juua piima ja suhkruga.suurendada...
suurendada...
China Pu Erh Tee
   

pane ostukorvi
hind: 2.5 EUR

China Pu Erh Tee

Pakendis: 50 g

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

China Puerh Tee – OSTA SIIT

Pu-er (puer) – ebatavaline, iseloomuliku «mulla» kõrvalmaitsega suureleheline tee, mida võib põhimõtteliselt pidada ka iseseisvaks teeliigiks, ehkki hiinlased nimetavad seda sageli ka mustaks teeks. Musta Pu-er teed valmistatakse ainult Hiina provintsides Yunnan, Sychuan, Hunnan ja Guandong. Varem valmistati seda ainult ühes kohas Yunnani provintsis Pu-er linnakeses, mille järgi tee saigi oma nime.

Toorme kääritamine kuhjades – see on Pu-er tee valmistamise peamine iseärasus. Kõigepealt kuivatatakse lehti päikese käes. Seejärel korjatakse need kuhjadesse ja vastavalt kuivamise määrale pritsitakse veega, et lehed uuesti niiskust imaksid. Pärast seda tasandatakse teekuhi ühepaksuseks kihiks ja selles algab loomuliku fermentatsiooni protsess. Lõpptoodangu kvaliteet sõltub sageli ilmast, täpsemalt õhu niiskusesisaldusest fermentatsiooni ajal. Pu-er valminud lehed omandavad läike ja pruuni värvi ning samuti väga spetsiifilise lõhna. Pärast seda, kui vajalik fermentatsioonitase on saavutatud, kuhi kaarutatakse laiali, kuivatatakse päikese käes, teelehed sõelutakse, jagatakse, sorteeritakse ja tehakse kaaluteeks. Pu-er teed pressitakse sageli, kuna pressitud kujul teelehe fermentatsiooniprotsess jätkub. Pu-er on ainuke tee, mille väärtus aja jooksul kasvab, joogi maitse ja aroom muutuvad aga küllastatumaks, tihedamaks ja tugevamaks.

See, kes on korra Pu-er teed proovinud, muutub selle austajaks kogu eluks. Hiinas ja mõningates teistes riikides tarvitatakse Pu-er teed mitte ainult tugevatoimelise teejoogina, vaid ka ravimina paljude haiguste vastu. Õige valmistamise korral imab Pu-er endasse Maa tervendavat jõudu, mille annab hiljem imelise joogi kujul tagasi. Kaasaegsed uuringud näitavad, et see tee alandab veresuhkru taset, soodustab kõhnumist, mõjub soodsalt seedimisele, kustutab hästi janu, on bakteritsiidsete omadustega ja väljutab mürke. Sellepärast võidab Pu-er tee üha suuremat populaarsust Jaapanis ja Lääne-Euroopa riikides, kus seda kutsutakse ilu, sihvakuse ja igavese nooruse teeks.

Valmistamisviis: Pu-er teed valmistatakse kuuma veega (90-95° Ń) ja lastakse 3-5 min tõmmata. Valminud tee värvus on väga tume, pähkli või punakaspruuni värvi. Omab tugevalt väljendunud spetsiifilist «mulla» aroomi ja maitset ning samuti iseloomulikku magusavõitu kõrvalmaitset (ja järelmaitset). Mõnikord soovitakse lisada maitse pehmendamiseks Pu-er teesse piima.


suurendada...
suurendada...
Pu Erh Brick Chocolate
   

pane ostukorvi
hind: 2.9 EUR

Pu Erh Brick Chocolate

Pakendis: 10 tk (~ 30 g)

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

Puerh Brick Chocolate – OSTA SIIT

See on šokolaaditükkide kujuline pressitud must hiina tee Pu Erh. Selle tee valmistamisel kasutatakse valminud suviseid teelehti „omas mahlas“. Kõigepealt teelehed peenestatakse, seejärel töödeldakse auruga ja pressitakse. Pärast seda toimub juba pressitud teevormide kuivatamine pidevalt muutuva temperatuurirežiimi juures. Küllastunud teetõmmis on merevaigu värvi. Pu Erh tee leevendab rasvase lihatoidu söömisest põhjustatud vaevusi. Rasvade lahustamisvõime poolest ei leidu sellele teele võrdväärset. Tee valmistamisel pannakse üks teetahvlitükk teekannu ja valatakse kuuma veega üle. Võib juua piima ja suhkruga.

Valmistamine: üks tükk 150-200 ml vee kohta. Vee temperatuur 100°Ń . Tee valmistamise aeg 5 min. Kasulike omaduste tugevdamiseks võib veidi keeta. Võib juua piima ja suhkruga. Soovitav on tee valmistamiseks mitu korda kasutada.[1]
Ostukorv  
Tühi


Uudised  Küsitlus  
Millist kohvi te ostate?[ Tootekataloog | Ostukorv | EEK või EUR | Hinnakiri | Registreeru ]

Coffeetea.info 2005-2011