Water-Studio Shop Pro
LOGI SISSE
Kasutajanimi
Parool
Unustasin parooli
Otsi  


Tootekataloog  
Kohvimasinad
Kohvioad
Jaapani tee
Valge tee
Disainitee
Yerba Mate tee
Feng Shui Tee
Nõud ja aksessuaarid
Kohvisiirupid
Taiwani tee
Oolong Tee
Maitsekohvid
Must Tee
Aromatiseeritud must tee
Rooibos & Honeybush
Roheline tee
Aromatiseeritud roheline tee
Aromatiseeritud valge tee
Taimetee ja puuviljatee
Pu Erh Tee
Professionaalsed teed
Kalebassad ja bombillad
Avaleht :: Oolong Tee :: Oolong tee Ti Kwan Yin

suurendada pilti...
suurendada pilti...
Oolong tee Ti Kwan Yin     (1 häält)
pane ostukorvi
Hind: 3.2 EUR


Kauba olemasolu laos: 10 tk.


Oolong tee Ti Kwan Yin

Pakendis: 50 g

See e-pood praegu ei tööta, ostke palun meie uues e-poes.

OOLONG TEE – OSTA SIIT

Tee nimega Ti Kwan Yin (raudne Bodishattva) – on ilmselt kõige kuulsam oolong tee «perekonna» esindaja. Esinevad veel sellised tee kirjaviisid nagu ti kuan yin, iron kuan yin, tieguanyin. Guanyin – see on hiina halastusjumalanna, mille üks kujutise variantidest on tuhandekäeline Guanyin, mille igal peopesal on silm. Ta jõudis nirvaana künnisele, kuid otsustas jääda Maa peale, et viia teisi inimesi valgustatuseni. Tema kujud seisavad paljudes budistlikes templites ning naised, kes soovivad last saada, palvetavad tema poole. Eksisteerib legend selle kohta, miks tee tema nime kannab.
Guanyini raudkuju seisis Fujiani keskosas paiknevas pooleldi purustatud templis. Templi haletsusväärne seisund häiris ühte talumeest, kes sealt iga päev mööda läks. Lõppudelõpuks, olles võimetu templit remontima, otsustas ta, et saab seal vähemalt kaks korda kuus viirukit põletada ja koristada.

Ühel ööl ilmus Guanyin unes tema ette ja käskis vaadata künka taga asuvasse koopasse, kust ta leiab varanduse. Ta võis varanduse endale võtta, kuid pidi seda ka teistega jagama. Mees leidis koopast teevõrse, mille pani kasvama ja kasvatas sellest teepõõsa, mille lehtedest saadi ebatavalist jooki. Ta hakkas seda müüma Guanyini nime all ja andis palju võsusid naabritele. Kõikidel naabritel hakkas hästi minema ja nii sai lõpuks ka tempel remonditud.
Seda teed korjatakse kaks korda aastas, kusjuures kõige paremaks loetakse sügisest korjet. Tee valmistamise käigus seda muljutakse, segatakse ja kortsutatakse palju kordi ning sellepärast muutuvad teelehed nii keerdunuteks ja rasketeks, et upuvad kohe vees (üks versioonidest, miks lisati tee nimetusele omadussõna «raudne»).

Valmistamisviis: Seda teed saab valmistada 7-10 korda, tõmmis on kuldset värvi, maitse poolest ei ole terav, väga kerge, aroom – kauakestev, mee-lillelõhnaline. Valmistamiskordadega maitse ja aroom muutuvad pisut. Kogemuste põhjal on kõige maitsvam ja küllastatum 2-3 valmistamiskord. Vee temperatuur 80-90 °Ń.


Hinnake kaupaOstukorv  
Tühi


Uudised  Küsitlus  
Millist kohvi te ostate?[ Tootekataloog | Ostukorv | EEK või EUR | Hinnakiri | Registreeru ]

Coffeetea.info 2005-2011